Exkurze na Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje 2021

29.07.2021 14:12

Ve středu 28. 7. se uskutečnil náš další prázdninový výlet. Zamířili jsme na exkurzi na Zdravotnickou záchranou službu Zlínského kraje. Exkurze byla rozdělena do tří etap. V první části jsme se seznámili s prostorami, které využívají záchranáři na teoretickou přípravu ke svému zaměstnání. Zde jsme viděli, jak probíhají nácviky na modelech osob dle věku a typu zranění. Bylo nám ukázáno např. jak poskytnout první pomoc, zajistit stabilizovanou polohu, pracovat s přenosným defibrilátorem a další. Touto částí nás provedla vedoucí vzdělávacího a výcvikového střediska paní Mgr. Dana Polášková, která nám velmi ochotně odpovídala na naše dotazy, a nebylo jich opravdu málo.

Následovalo malé občerstvení. V další části jsme byli provedeni celou záchranou stanicí, kde jsme mohli vidět zázemí záchranářů, lékařů, řidičů-záchranářů. V tichosti jsme prošli operačním střediskem a dostali jsme se do garáží, kde jsou připraveny vozidla na výjezdy. Poslední části naší prohlídky se ujal zkušený záchranář Dis. Tomáš Baxa – Toša a poodhalil nám tajemství, co vše se v takovém záchranném voze ukrývá a je potřeba k záchraně lidských životů v terénu. I v garážích nám byly také zodpovězeny naše mnohé všetečné dotazy.

Celou exkurzí jsme byli všichni doslova unešeni a odnesli jsme si spoustu zajímavých a poučných informací. Exkurze se nesla ve velmi přátelském a pohodovém duchu, za kterou tímto oběma pracovníkům záchranné služby moc děkujeme.

Foto ZDE

Kontakt

Mgr. Radka Špicová, Eva Ostřanská a Petr Julina SVČ Ostrov radosti Zlín
detaš. prac. KLUB ÍČKO
ul. Miloše Knesla 4056
76001 Zlín
+420 773765204 klub.icko@tiscali.cz